NAŁĘCZÓW 27 PAŹDZIERNIK 2012 ROK.

Drugie w tym roku wyjazdowe szkolenie dla liderów społeczności lokalnej odbyło się do Nałęczowa, gdzie swą siedzibę ma Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień”. Obejmuje ona swym zasięgiem 11 gmin: Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Puławy, Wąwolnica, Wojciechów, Żyrzyn. Prezes LGD -u Pan Zbigniew Pacholik, poświęcił nam swój czas i zaprezentował działalność grupy oraz jej osiągnięcia, a należy dodać, że mają się czym pochwalić.
Spotkanie rozpoczęliśmy w Drzewcach, gdzie dzięki wielkiej determinacji i zaangażowaniu mieszkańców odnowiono i zagospodarowano świetlicę wiejską spełniającą obecnie zadania kompleksu rekreacyjno – integracyjnego. Kolejnym krokiem było powstanie boiska sportowego. Wszystko to mogło powstać dzięki konkursom z takich działań jak Małe projekty i Odnowa wsi. Poczęstunek przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Drzewcach oraz podzieliły się z nami swoimi refleksjami na temat środków z PROW. Ich entuzjazm bardzo pozytywnie wpłynął na uczestników szkolenia wyjazdowego. Nastąpiła wymiana telefonów i jest szansa na dalszą współpracę.
Choć pogoda spłatała nam figla i padał rzęsisty deszcz to nie przeszkodziło nam by zobaczyć Miniskansen „Wojciechosko Zagroda” , którego właścicielka Pani Małgorzata Kowalczyk korzysta
z aplikowania o fundusze unijne nie tylko z PROW na szeroką skalę. Nie zrażają ją procedury tylko patrzy na wymierne korzyści płynące z tej możliwości. Zagroda to znakomite miejsce dla każdego i w każdym wieku. Można tam poznać regionalną tradycję, poznać dawne zawody, odpocząć na łonie natury. Jedno miejsce, a tyle możliwości. Niestety pogoda nie pozwoliła nam wziąć udziału w Questie – wyprawie odkrywców. Jest to znakomita zabawa dla zwiedzających na zasadzie zabawy w podróżników- odkrywców. Na koniec Kazimierz Dolny skąpany w deszczu tez miał swój urok. Spotkanie na gorącej kawie było czasem na refleksje ze szkolenia.

Panu Prezesowi Lokalnej Grupy działania „Zielony Pierścień” serdecznie dziękujemy za przyjęcie i zapraszamy do nas.

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER,
poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" objętego PROW na lata 2014-2020.

© 2016 Stowarzyszenie LGD "U Źródeł". Wszelkie prawa zastrzeżone