FESTYN „NA LUDOWĄ NUTĘ”

     W sobotę 31 lipca w Adamowie odbył się festyn pn. „Na ludową nutę” realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Smyków w ramach projektu grantowego przedsięwzięcia 1.2.5 Marketing obszaru LGD finansowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów   Wiejskich 2014 - 2020 - działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność”.

     Ideą projektu było kultywowanie tradycji i miejscowego folkloru, promowanie lokalnych potraw, tradycji, produktów i usług lokalnych. Podczas festynu mieliśmy przyjemność oglądać występy miejscowych zespołów ludowych takich jak „Królewiaczki”, „SMYKOVIA”, „Sosnowscy i przyjaciele” jak również występy artystyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej w Miedzierzy i Szkoły Podstawowej w Królewcu.

    Okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Smyków zaprezentowały swój dorobek artystyczny – rękodzieła, hafty, obrazy i potrawy. Gospodynie  przygotowały pięknie zdobione, suto zastawione stoły z regionalnymi specjałami wzorem staropolskiej gościnności zapraszając przybyłych gości na degustację. Zaproszeni lokalni producenci  żywności oraz lokalne gospodarstwa agroturystyczne mogły promować swoje produkty. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych w postaci dmuchanych zamków i zabaw z animatorem.

     W trakcie festynu miejsce miała promocja książki Pana Jana Wiadernego pt. „Pasje mieszkańców Adamowa z Gminy Smyków i okolic”, dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzania Prywatnego Muzeum Ludowego w Adamowie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia!

 

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER,
poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" objętego PROW na lata 2014-2020.

© 2016 Stowarzyszenie LGD "U Źródeł". Wszelkie prawa zastrzeżone