TARGI AGROTRAVEL&ACTIVE LIFE 2019

W dniach 29 – 30 listopada 2019 r. Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – U ŹRÓDEŁ” uczestniczyła w XI Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Aktywnej Agrotravel&Active Life. Hasłem przewodnim targów było SLOW LIFE- nowa filozofia, która opiera się na zwolnieniu tempa życia, zrezygnowaniu z niezdrowego jedzenia typu fast food, czy ograniczeniu nadmiaru obowiązków. W piątek 29 listopada przedstawiciele          „LGD – U ŹRÓDEŁ” wzięli udział w bardzo ciekawej konferencji pt. „Marka terytorialna – jak ją kreować, wzmacniać i promować z korzyścią dla gospodarki turystycznej”, gdzie można było posłuchać wielu cennych wskazówek różnych gości min. przedstawicieli organizacji  turystycznej ze Styrii, która jest partnerskim regionem tegorocznych targów. Ważnym wydarzeniem wieczornej Biesiady poza prezentacją Styryjskiego zespołu folklorystycznego było przyznanie nagrody za zajęcie III miejsca w kategorii: „najlepszy produkt turystyki aktywnej” przez naszą wieloletnią członkinię Marzenę Michałowską-Kowalik za ofertę turystyczną Stajni Artystycznej Marcinków, z czego jesteśmy bardzo dumni.

W sobotę 30 listopada na jednym dużym stoisku, wspólnie z partnerskimi LGD w ramach projektu współpracy „Marsz po zdrowie” „LGD – U ŹRÓDEŁ” promowało skarby kulinarne swojego regionu. Szczególne podziękowania dla Koła Gospodyń Wiejskich w Wąglanach, które przygotowało regionalne potrawy do degustacji, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Jak zawsze goście dopisali.

Dziękujemy i do zobaczenia.

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER,
poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" objętego PROW na lata 2014-2020.

© 2016 Stowarzyszenie LGD "U Źródeł". Wszelkie prawa zastrzeżone