DNI OTWARTYCH DRZWI W ŚWIĘTOKRZYSKIM OŚRODKU DORADZTWA ROLNICZEGO W MODLISZEWICACH

 

Tradycją już jest, że w ostatni weekend czerwca są obchodzone Dni Otwartych Drzwi w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, z którym mamy przyjemność sąsiadować. Stowarzyszenie „LGD -U ŹRÓDEŁ” w tym dniu również ma „otwarte drzwi” dla coraz większej ilości członków, gości i sympatyków, którzy bardzo chętnie odwiedzają siedzibę LGD.

W tym roku dzień 30 czerwca był to dla nas wyjątkowy. W niedzielę można było obejrzeć element realizowanego projektu grantowego w ramach przedsięwzięcia 1.2.13 Wzmocnienie potencjału organizacji pozarządowych pt. „Tradycja folklorem tkana”, gdzie 2 organizacje pozarządowe z dwóch Gmin tj. Ludowy Zespół Pieśni i Tańca SORBIN z Sorbina z Gminy Bliżyn i Koło Gospodyń Wiejskich w Skroninie z Gminy Białaczów podjęły współpracę w zakresie zachowania i utrwalenia dziedzictwa lokalnego w obszarze kultury ludowej. Wnioskodawcą grantu jest członek naszego „LGD – U ŹRÓDEŁ” oraz Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca SORBIN Pan Krzysztof Król. Efekty wspólnej pracy mogliśmy podziwiać na scenie przy ŚODR w formie  suity opoczyńskiej, obejmującej śpiewy i tańce regionu opoczyńskiego. Prześliczne stroje ludowe i wspaniała muzyka cieszyły oczy i uszy wszystkich zwiedzających. Na scenie zaprezentował się 40- osobowy zespół uczestników projektu z gmin Bliżyn i Białaczów. Czynny udział w projekcie brał sam Wnioskodawca Pan Krzysztof Król oraz Wiceprezes „Lokalnej Grupy Działania – U ŹRÓDEŁ” Pani Anna Kaźmierczyk.  Oprawę muzyczną wykonała kapela w składzie:  Dariusz Figarski – akordeon, Edward Orłowski – skrzypce, Ryszard Kucewicz – bębenek. Choreografem w projekcie jest Pani Marta Lewandowska.

Projekt „Tradycja folklorem tkana” to dobry przykład stanowiący podłoże przyszłych form współpracy pomiędzy i organizacjami pozarządowymi z różnych regionów obszaru LGD.

Poza sceną turyści mogli zobaczyć między innymi wystawy zwierząt hodowlanych, pokaz koni, stoiska zaproszonych do prezentacji swoich dokonań firm i instytucji. Wytwory naszych rękodzielników, pyszne sery, miody oraz rośliny ozdobne można było zakupić na stoiskach.

Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER,
poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" objętego PROW na lata 2014-2020.

© 2016 Stowarzyszenie LGD "U Źródeł". Wszelkie prawa zastrzeżone