FESTYN RODZINNY W RUDZIE MALENIECKIEJ

     W sobotę 20 sierpnia 2022 r. na placu przy Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Rudzie Malenieckiej miał miejsce Festyn Rodzinny organizowany przez Samorząd Gminy Ruda Maleniecka. Wśród wystawców było również Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – U ŹRÓDEŁ”. Przedstawiciel LGD informował zainteresowanych     o możliwościach pozyskania środków w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność objętej Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Dla chętnych przygotowane były materiały promocyjne w postaci map i przewodników. Po oficjalnym przywitaniu gości wójt gminy Ruda Maleniecka Pan Leszek Kuca rozpoczął festyn od zatańczenia wraz z małżonką i młodzieżą słynnej „belgijki”, zachęcając zebranych do zabawy. Dla uczestników festynu przygotowano mnóstwo atrakcji m.in. dmuchańce, skakańce dla dzieci, kreatywne stoisko z animatorami, bezpłatny popcorn i watę cukrową oraz pyszną maleniecką zalewajkę. 

Na scenie występowały dzieci i młodzież z miejscowej szkoły, seniorzy z Klubu Seniora  w Lipie. Poza tym swój pokaz mieli również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie Malenieckiej oraz druhowie z OSP w Wyszynie Fałkowskiej. Główną atrakcją wieczoru był występ 2 zespołów Rompey oraz Mejk, gromadzący pod sceną mnóstwo rozbawionych uczestników festynu. Wspaniała zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia!

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER,
poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" objętego PROW na lata 2014-2020.

© 2016 Stowarzyszenie LGD "U Źródeł". Wszelkie prawa zastrzeżone