DNI OTWARTE ŚODR W MODLISZEWICACH

     W ostatnią niedzielę czerwca 2022 r. po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią odbyły się Dni Otwarte Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach. Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – U ŹRÓDEŁ” również otworzyła drzwi budynku swojej siedziby dla gości. Odwiedzający naszą siedzibę mogli zapoznać się z warunkami uzyskania wsparcia na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność oraz otrzymać materiały promocyjne w postaci map i przewodników.

     Pani Prezes LGD – Anna Leżańska wraz z pracownicami miała przyjemność wręczyć nagrodę ufundowaną przez „LGD – U ŹRÓDEŁ” za wyróżnienie w konkursie pn. „Piękne i bezpieczne gospodarstwo Agroturystyczne” organizowanym przez ŚODR w Modliszewicach.

     Mimo upalnej pogody uczestnicy nie stronili od zwiedzania stoisk z przeróżnym asortymentem. Do nabycia były m.in. sery, miody, mięsa, wędliny, chleby. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także rękodzieło: biżuteria czy też obrazy. Dla najmłodszych również przygotowano sporo atrakcji. Dzieci mogły korzystać z zabawy na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach lub uczestniczyć w zajęciach z animatorami. Nie zabrakło również osiołków, koni i kucyków, na których najmłodsi mogli odbyć krótką przejażdżkę. Pasjonaci      z zaangażowaniem oglądali wystawę sprzętu rolniczego, jak również wystawę zwierząt hodowlanych, z których wybierano czempionów. Każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Bardzo na miło za tak liczne odwiedziny członków, sympatyków oraz gości przybyłych z tej okazji za co serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

Fot. Pani Ewa Musiał ŚODR

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER,
poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" objętego PROW na lata 2014-2020.

© 2016 Stowarzyszenie LGD "U Źródeł". Wszelkie prawa zastrzeżone